juice cleanse, juico, juico istanbul, sağlıklı beslenme
Yorum Yapın

Juice Cleanse – Juico Deneyimi

Uzun zamandır juice cleanse denemek istiyordum. Özellikle tatil öncesi 1 günlük Juico iyi olur diye düşündüm ve dün denedim. 🙂 Sosyal medyadan çok fazla soru geldi, tüm deneyimimi sizinle paylaşıcam.

Öncelikle haftabaşında Juico’nun kurucu ortaklarından Sedef Hanım ile tanıştık ve Juico hakkında biraz sohbet ettik. Juice cleanse nedir derseniz, özel hidrolik bir pressle soğuk olarak hazırlanan (bu işleme cold press deniyor) içinde normalde evde yaptığınız katı meyve sıkacağına göre 3-5 kat daha fazla canlı enzim, vitamin ve mineral barındırıyor.

Detoksun amacı nedir? Amaç belli bir süre boyunca, ister 1 gün ister 3 gün size kalmış, katı yiyecek tüketmeyerek sindirim sistemimizi dinlendirmek ve vücudumuzu toksinlerden arındırarak yeniden yapılanmasını sağlamak.

Peki nasıl geçti? Sedef Hanım bana Urban’ı önerdi. Siz siparişi verdiğinizde size bir bilgi maili geliyor. Juice cleanse detoksuna başlamadan birkaç gün önceden vücudunuzu hazırlamanız gerektiğinden neler yemeniz hakkında bilgi veriyorlar. 2’şer saat arayla toplamda 6 Juico içtim.

Processed with VSCOcam with kk1 preset

İtiraf ediyorum, detoksa başlamadan önce yaptığım araştırmada tatlarını çok sevmeyenlerin olduğunu okuyunca biraz korktum. Ancak ben tatlarını baya sevdim!

Juico içeceklerinden favorim Tatlı Sarı, Pembe ve Beyaz oldu. Sadece pancarlı olan Kırmızı’yı içerken zorlandım.

Nasıl hissediğime gelirsek; sabah kahvaltıda Yeşil’i içtikten ve 2 saat sonra Tatlı Sarı’yı güzelce mideme indirdikten sonra birazcık baş dönmesi başlamaya başladı. Detoks programında bunlar çok normal, Juico sitesinde de bahsediyorlar. Ben 2 tane toplantımın olduğu bir günde yaptığım için biraz zor geldi. Haftasonu evde sakin bir günde yapmak eminim daha kolaydır. Yedikleriniz oldukça doyurucu olsa da bir süre kendinizi aç hissettiğiniz doğru, ama bence bu tamamen psikolojik. Gün içinde hiçbir şey çiğnemediğiniz için ilk gün vücudunuz affalıyor sanırım. Eminim ertesi günü yapmak çok daha kolaylaşır.

Benim tavsiyem evde sakin bir gün geçireceğiniz bir günü seçin. Arada bir mutlaka bu detoksu yapmak gerekiyor bunu detoks bitiminde hafiflik hissini aldıktan sonra anlıyorsunuz. Ayrıca sadece öğün olarak tek bir Juico satın alabilir, bu şekilde de detoksu devam ettirebilirsiniz. 🙂

Daha fazla bilgi almak ve sizde Juico detoksu yapmak isterseniz siteleri: http://www.juico.com.tr/tr/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s