burçin sivrioğlu, burçinle berrin, conture make-up, kalıcı kaş makyajı, kalıcı makyaj uygulaması, kaş makyajı kıl tekniği, kıl tekniği, long time liner
Comments 2

Kalıcı Makyaj Uygulaması Long Time Liner Röportaj

Biliyorsunuz ben her zaman doğallıktan yanayımdır. Makyaj da olsun giyim de olsun herşeyin doğalını ve yakışanını seviyorum. Yapay olan hiçbir şeyi sevmiyorum ve kendime yakıştırmıyorum. Bazen ufak retuşlara ihtiyacımızın olduğu gerçeği uzun zamandır aynada yüzüme çarpıyordu; kaşlarım! Benim kaşlarım eskiden daha fazlaydı ama yaşadığım bir talihsizlikten dolayı aralarında boşluklar oluştu. Bu yüzden bende kaşlarımın arasını kaş kalemi ile boyuyordum. Kıl tekniği ile kalıcı kaş makyajı ise dikkatimi çekiyordu ama doğal durmayacağını düşünüp uzak duruyordum. Sonunda bir cesaret geldi ve çok uzuun araştırmalarım sonucu yolum Berrin ve Burçin ile kesinleşti. Onlarla görüştükten sonra içim öyle rahatladı ki tamamen kendimi bıraktım ve sonuca bayıldım! Sosyal medya’dan beni takip edenler biliyor, öncesi ve sonrası fark gerçekten çok güzel. Bu fotoğrafları paylaştıktan sonra bana çok fazla soru geldi, hepsine toplu yanıt vermek için bu postu yapmaya karar verdik. Ve tabii en doğru bilgileri kendilerinden alırsınız dedik ve bir röportaj yaptık. Kaşla ilgili merak ettiğini herşeyi burada bulabilirsiniz!

Öncelikle biraz sizi tanıyalım 🙂 Burçinle Berrin kimler?

İki kız kardeş olarak çıktığımızı bu yolun öncesinde eğitim hayatımızı çeşitli okullarda sürdürüp bitirdikten sonra, Lider kozmetik markalarında uzun bir müddet çalışıp kozmetik sektörünün mutfağını gözlemleyip öğrenmeye çalıştık. Bu tecrübenin bize çok faydası olduğunu, kendimizi daha da geliştirmemiz gerektiğini farkettiğimiz 2006 yılında ise şuan çalıştığımız marka olan Long Time Liner Conture Make-up eğitimi almak için Almanya’ya gittik. Burada da uzun süren ve başarıyla tamamladığımız eğitim sürecimizin ardından, ”Eğitmenlik Sertifikası, Medikal Sertifika, Linans 1-Lisans 2” olarak adlandırılan sertifikalarımızı almaya hak kazandık ve Türkiye’de Linergist Uzmanı olarak çalışmaya başladık. 5 yıl boyunca kullandığımız markanın Türkiye şubesinde çalıştıktan sonra merkezin kapanmasıyla ”kardeş ortaklığı” yaparak yolumuza devam etmeye karar verdik. O gün bugündür ortaklığımız devam ediyor ve dönüp geriye baktığımızda 10. yıla yaklaşmış Conture Make-Up tecrübemiz olduğunu görüp mutlu oluyoruz. İşimizi çok seviyor olmamızın kuşkusuz çok büyük katkısı olduğunu da biliyoruz.

Peki en merak edilen soruya gelelim. 🙂 Nedir Conture Make-up?  Neden tercih ediliyor?

Conture Make-Up bir kalıcı makyaj tekniğidir. Piyasada bilinen kalıcı makyaj tekniklerinin aksine bu işlem organik boyalarla uygulanır ve naturelliği asla tartışılmaz! Zaten burada ki bütün amaç kişinin doğal güzelliğini ön plana çıkartmaktır. Tıpkı sizin doğal güzelliğinize minik dokunuşlarla katkı sağlayıp ön plana çıkardığımız gibi yani… Sunileştirip, frapan bir görüntü elde etmek amaçlı değildir amacımız. Ki biz buna çok karşıyız. Günümüzde aklınıza gelebilecek her şeyin doğalı talep edilirken, biz de doğrusunun ”Doğallıktan Uzaklaşmamak” olduğunu düşünüyoruz. Daha çok, etkileyici bir görünüm elde etmek isteyenler, kozmetik alerjisi olup ürün kullanamayanlar, deniz kenarında solgun görünmekten kaçınanlar, makyaj yapmaya vakit ayırmak istemeyenlerin ve yüzünde belirginleştirmek istediği bölgeye (Kaş, Göz, Dudak gibi) kalem kullanmaktan bıkan bayanlarımızın tercihidir kalıcı makyaj. Ama bunu tek bir cümle ile özetleyecek olursak; Kişinin, her sabah uyandığında, daha güzel ve daha bakımlı görünmesi mümkün olduğu için tercih ediliyor diyebiliriz aslında.

*Sizin bir müşteriniz olarak büyük bir titizlikle mesleğinizi yaptığınızı biliyorum. Sizce bu uygulamayı  kimler yapabilir?

Bu uygulamalardan birini veya hepsini yaptıracak olsanız dahi mutlaka yaptırdığınız kişinin uzmanlığından emin olmalısınız. Tanınmış bir kaç ünlü yüz ile yan yana çekilmiş bir fotoğraf veya işlem sonucu bir şeyi değiştirmiyor. Kesinlikle buna aldanmasınlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar; Uzmanlık ve Hijyen sertifikalarıdır… Böylelikle buradan da sizi takip eden, postlarınızı okuyan tüm okuyuculara tüyo vermiş olalım.

*Kaşlarımı yaptırdıktan sonra birçok soru aldım. Herkesin merak ettiği şey işlem sürecinin nasıl olduğu, nasıl yapıldığı ve karar verildiğiydi. Size gelmeden önce benim de en merak ettiğim konuydu bu. Biraz bundan bahsedelim mi?

Örneğin kaşlarınız için önce markanın kendi özel makyaj kalemleri ile ön çizim yapılır, yüze en uygun, en doğal şekil bulunur ve kişinin onayı ile işleme geçilir. Yapılan çizim taslak olarak kullanıldığı için işlem sonunda bir sürpriz ile karşılaşılmaz! Renk seçimine beraber karar veririz daima. Özellikle kaş bölgesinde mutlaka kişinin kendi kıl rengi baz alınır! Ortalama işlem süresi 1 saat. 15-20 gün sonra rötuş kontrolünüz için bizi yeniden ziyaret ediyorsunuz. Rötuşunuzu da yaptıktan sonra artık ihtiyacınız olmayacağı için kaşınıza uyguladığınız tüm kalemleri, farları, jöleleri birkaç yıllığına bir kenara bırakıyorsunuz.

*Ne kadar süre kalıyor bu işlem? Duyduğum kadarıyla birçok insan renk değişikliğinden dert yanıyor…

Kalıcı makyaj uygulamaları 2 yıl içinde kaybolur, bu da müşterilerimize kısa vadede renk ve şekil değişikliği sağlar. Ama asla ‘’benim kaşım griye/maviye/kırmızıya döndü!’’ diyemezsiniz, çünkü çalıştığımız markanın boyaları bu şikayetlere asla ihtimal bile vermiyor. İşlemin cildinizdeki devamlı kalıcılığı için belirli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor. Tekrarlanmadığı takdirde zamanla kaybolacak bir işlemdir.

*İşlemden sonra neler yapmalıyız? (Kendim içinde soruyorum :p)

Sizin de tecrübe ettiğiniz gibi, bizde yaptırdığınız hiçbir işlem sonrasında herhangi bir yasaklamamız yok. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Tekniğimizin özelliği sayesinde asla cildinizde ‘’Yara, İritasyon, Kabuk’’ gibi iyileşme süreci gerektiren bir durum olmuyor… Çünkü biz kanamalı, yani cildinizi kanatan bir işlem yapmıyoruz. Dolayısıyla da 1 saat süren işleminizin sonunda isterseniz hemen makyaj yapabilirsiniz veya duş alabilirsiniz. Yasak yok, kısıtlama yok!

*Benim canım hiç acımamıştı ama yine de merak edildiği için birde sizden duyalım. Can yakan bir işlem mi? Canımız çok acıyor mu yani?

Kesinlikle can yakan bir işlem değil. Ama kişiden kişiye değişen acı eşiği durumunu göz önünde bulundurursak eğer, kaş aldırmak kadar acıyor diyebiliriz. Ki her müşterimize işlem öncesinde markamızın lokal uyuşturucu kremini işlem bölgesine sürerek oluşabilecek acı hissiyatını neredeyse sıfıra indiriyoruz. Tabi bu da kullandığımız ürünün oldukça kuvvetli ve etkili olmasıyla alakalı.

*Peki bu uygulama kaştan başka yüzün hangi bölgelerine uygulanır?

Kişinin yüzünde uygulama yapılacak alanlar Kaş, Göz ve dudak bölgesidir. Yani seyrek kaşlarından şikayet eden, biraz daha kalınlaştırmak isteyen, şekil bozukluğundan dert yakınan müşterilerimizi son derece doğal görünecek ”Micropigmentasyon-Kıl Tekniği” yöntemiyle istediği kaşa kavuşturabiliyoruz. Ama bunun dışında ek olarak, Göz bölgesinde ise daha derin bakışlar elde etmek için Eyeliner işlemi uygulayarak harika sonuçlar elde ediyoruz. Bir de dudaklarının solgun, renksiz ve belirgin olduğunu düşünen müşterilerimizi ise pastel renk pigmentleri ile daha canlı görünen dudaklara sahip olabileceklerini vaad ediyoruz. Veee tüm bunların da ötesinde cihazımızın medikal uygulama yapabilmemizi sağlayan tekniği sayesinde;

*Ameliyat sonrası alının meme ucundaki koyu bölge,
*Herhangi bir nedenle oluşmuş yara izleri ve ya lekeler,
*Vitiligo ve Alopesya hastalıkları,
*Doğuştan oluşan tavşan dudaklarda hat çalışması,
*Kemoterapi gören hastalarda en doğal yöntemler ve medikal boyalarla kaş göz ve dudak
uygulamalarını güvenle yapabiliyoruz.

Umarım kalıcı makyaj ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulmuşsunuzdur. 😉 Bu güzel röportaj için Burçin Hanım ve Berrin Hanıma çok teşekkür ediyorum.

Kendilerine ulaşmak isterseniz adres ve iletişim bilgileri;

BURÇİNLE BERRiN
Konaklar Mh. Zencefil Sk. No:1 4.Levent / 34330 ISTANBUL
Tel: 02122645400
Gsm: 05326709020

Sosyal Medya İletişim Bilgileri:
Web : www.longtimelinertr.com
Facebook : Burçinle Berrin
İnstagram : @burcinsivrioglu @berrinkasapoglultl @burcinle_berrin

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s