Grace Kelly stili, Mercek Altinda
Comments 8

Inspiration: GRACE KELLY

Royal Wedding yani Kraliyet Düğünü hepimizi ekran başına kitledi, merakla Kate Middleton’ın gelinliğini bekledik, davetliler neler giymiş özellikle en ilginç şapkayı kim takmış diye inceleyip durduk. Biz hatta bunu facebook sayfamda konuştuk, şapkaları buradan inceledik.

Bugün bana bu post için ilham veren Kraliyet Düğünü olsa da, ne gelinlik ne de şapkalar, kraliyet düğününü düşününce aklıma gelen tek isim oldu; Grace Kelly!

Grace Kelly, çok başarılı hatta Oscar ödüllü bir oyuncu olmasına rağmen, Monako Prensi III. Ranier ile evlendikten sonra oyunculuğu bırakıp Monako Prensesliğinin fazlasıyla hakkını vermiş.

Bugün ne onun asaletinden, ne zarifliğinden, ne güzelliğinden ne de başarısından söz edeceğiz.
Bugün benim ona asıl hayranlığımın sebebi olan, günümüzde bile çoğu tasarımcıya ilham vermeye devam eden muhteşem tarzını sizlerle paylaşmak istiyorum.

1950li yıllarda balon etekler, yüksek bel pantolonlar ve gösterişli aksesuarlar yani günümüzde trend olan parçalar onun favorileri arasında.

Grace Kelly o zamanın stil ikonu, güzelliği ve başarıları dışında giydikleriyle konuşuluyor, modanın öncülüğünü yapıyordu.

Hatta ve hatta Robert Dumas’ın Grace Kellyden ilham aldığı Hermes Kelly çantası şuanda hepimizin hayallerini süslüyor.

Bu fotoğrafın hikayesi ise;
Grace Kelly kimsenin hamile olduğunu öğrenmesini istemiyormuş ve karşısında magazincileri görünce kendisine adanmış olan Hermes Kelly çantasıyla büyümüş olan karnını saklamış. O dönem boy boy fotoğrafı çıkınca, tahmin edeceğiniz gibi çanta bir anda gözde haline gelmiş ve haaala uzun bekleme listesi olan parası olanın bile zor alabildiği değerde!
Eh gerçek ikon olmak böyle birşey olsa gerek…

 
 

Bugün Kraliyet Düğününde herkes Kate Middleton’ın gelinliğinin nasıl olacağını merak ediyordu. Peki o, gelinliğini seçerken kimden ilham aldı dersiniz?

8 Comments

  1. kesinlikle!!grace kelly'nin gelinliği gibi bir gelinlik hayal ettiğim için Kate Middleton'ın gelinliğini görünce dmek ki yalnız değlmişim diye düşündüm:))

    Beğen

  2. Adsız says

    Her iki gelinliğin ayrı ayrı güzellikleri var. Grace Kelly'nin üst kısmı daha kafesli ve ön taraftan arkaya uzayan bir bel detayı var. Kate'in bel detayı ise sadece arkadan. Yani Grace'in gelinliği diğer gelinliğe göre çok daha görkemli. Kolların dantelli olması çok büyük benzerlikler yaratmıyor bence.

    Sonuç olarak ikisi de tercih edilebilir modeller.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s