vogue turkiye
Comments 7

58. VOGUE

Vogue’un ilk 1000 özel sayısından 58. artık benim ellerim altında. Bunun için kocaman teşekkür Styleboom blogunun tatlı sahibine gitsin. Vogue’umu bana gönderirkenki titizliği, ve minik notu için tekrar burdan çook teşekkür ediyorum kendisine!

Daha Vogue çıkmadan birsürü söylenti ortalıkta dolaşıyordu. Bu herkesi daha da heyecanlandırdı ve beklentileri fazla(!) yükseltti diye düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla genel olarak çok beğenilmemişti.

Sonunda ellerimin altında olması ve Vogue’u Türkçe okuyabilmenin rahatlığıyla yanıma kahvemi alıp keyifle okumaya başladım.
Öncelikle söylenen gibi fazla reklam vardı, fakat bu normal değilmi sizce de? Günümüzde her dergide özellikle moda dergilerinde bolca reklam bulunurken, Vogue da, özellikle ilk sayısında biraz daha fazla olması benim gözüme batmadı. Hatta akıllılık etmiş reklam verenler diye düşündüm. Bende olsam bende vermek isterdim.

İçerik hakkında çok fazla yorum yapmak istemiyorum okumayanların tadını kaçırmamak için fakat genel olarak baktığımda benim için oldukça başarılı olmuş. Diğer moda dergilerinden farklı gördüm.
Genelde bazı dergilerde bir göz atıp sayfaları ardı adına çevirdiğim çok olmuştur. Fakat Vogueda gerçekten her bir sayfadaki yazıları merakla okudum, tam manasıyla ”dolu dolu” buldum.
Mağazalarda ne varmış, ne kadarmış diye merak edip bu dergiye bakanlar için hüsran olabilir, modayı takip edip birşeyler öğrenmek isteyenler için daha uygun diye düşündüm.

Dergideki moda çekimleriniyse yine başarılı buldum. Özellikle üstteki resimde gördüğünüz çekimlerdeki stylingi çok beğendim. Keyifle tek tek inceledim.

Gördüğünüz gibi ben Vogue Türkiyeyi çoğu kişinin aksine başarılı buldum. Bana birşeyler katabilicek bir dergi olarak görüyorum. Fakat eleştiricek şeylerim tabiki var.
Beni en rahatsız eden şey Vogue kağıdının kalitesi oldu. Başka bir yerde değindiğini görmedim, buna şaşırdım doğrusu. Daha kaliteli bir kağıt kullanabilirler. Büyük ihtimalle ağır olmasın diye kullanmışlar fakat reklamları biraz azaltıp, kağıt kalitesini arttırsalar daha iyi olur bence.
Birde en çok eleştirilen kapak konusunda kapağın sade oluşu benim hoşuma gitti, diğer dergilerle birlikte baktığımda asil duruyor ve içerik konusunda daha merak uyandırıyor. Kapakta Jessica Stam’in olması da çok iyi düşünülmüş, sadece biraz daha farklı bir poz beni daha tatmin edebilirdi.
Nisan Vogue’u büyük bir merakla bekliyor, kapakta Lara Stone’u görmeyi umut ediyorum.

7 Comments

 1. Adsız says

  bende begendim. kapak baslarda daha renkli olabilirmis gibi geliyordu ama simdi sade olmasi hosuma gidiyor

  Beğen

 2. bütün dergilerin pabucu dama atıldı sanırım:)))Ben de 12 aylık Süper dergisine üyeyim…Ama içerik farklı, kültür farklı sanırım :)))

  Beğen

 3. Adsız says

  bende gerçekten çok beğendim şehir dışında olmam nedeniyle istinye park önünde şansını deneyenlerden olamadım ertesi gün bayilere ulaştığında aldım ve gerçekten çok beğendim fazla reklam olması beklemediğim bişey değildi..aLL dergisini sürekli alan birisi olarak bu ay yine aldım ama moda we alışveriş dergisini birbirinden ayırmak gerektiğini düşünüyorum..

  Beğen

 4. Vogue'u ben de çok sevdim Zetcim, özellikle fotoğrafını çekip koyduğun styling sayfaları süper. Her parça nereden ne kadarmış tek tek inceledim. Hatta alışverişe çıktıkça gözlerim onları arıyor 🙂 İçindeki sayfalar dolusu reklamsa beni hiç rahatsız etmiyor, tersine dergilerdeki reklam sayfalarını incelemeyi de çok seviyorum.

  Beğen

 5. keyifle okumana çok sevindim zetcim:))) ben de özellikle bu “oyun başlasın” sayfalarındaki stylingi hem çok beğendim hem de her parçanın gayet satın alınabilir olmasını takdir ettim:)) baştan ayağa designer editoryaller de tabii ki harika:)) zaten VOGUE'la ilgili uzuunca bir izlenimler yazisi da yazmstim..

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s